hora Říp, okres Litoměřice, Ústecký kraj

29. května 2016 v 22:57 | Kačaba |  Ústecko
hurá na Řípu kočárově
na horu Říp jsme se vydali z Roudnice nad Labem s kočárkama. Na náměstí není kde zaparkovat, ale auta se nechají pohodit u místního lidojemu (Billa/Penny nebo tak...) o víkendu zcela zdarma, ve všední den po několika hodinách za poplatek. Samozřejmě toto je delší trasa. Pokud chcete horu zdolávat snáze, lze přímo z jejího úpatí, toto je ovšem pro místňáky, neboť se jedná pouze o 1,5km a to není přímo pro plné uspokojení našeho potomstva, jinak řečeno trmácet se z nějaké větší vzdálenosti a ťapat 20 minut je hloupost.
Zpátky tedy k naším zkušenostem s trasou z RL. Pokud-li se napojíte na modrou turistickou trasu již ve městě, potkáte Kratochvílovu rozhlednu, ze které se můžete po zdolání několika schodů podívat do zahrádek místního obyvatelstva a potom pokračovat v krasojízdě. Stále se držíme modré. Zhruba po hodince velmi pohodlné chůze dojedeme do vesničky Vesce, zde je povedené občerstvovací zařízení zvané Štípárna. Přátelské prostředí atraktivní jak pro dospělé tak pro potomstvo. www.stiparna.cz Vzhledem k ročnímu období jsme byli pouze vevnitř. Příjemná obsluha, dobré pivo, dobré jídlo, posezení možné i venku, včetně dětského vyžití. Toalety čisté s nástavcem na pohodlné vyprazdňování pro větší nejmenší, mikromimi jsme přebalovali vevnitř na stole, nikdo nic nenamítal. Příkrmy nám bez problémů obsluha přihřála v mikrovlnce.
Dále vede cesta opět pohodlně vesnicí, pololesní a trochu lesní cestou, nic náročného, zatím se mohou držet kočárků matky. Nedlouho poté a dorazíme do další civilizace, vesnice Rovné. Zde se dá zaparkovat pokud chcete jít pouze onu kratší trasu. Při úpatí hory je lépe předat kočárky tatínkům, stoupání je poněkud prudší, ale stále pohodlně sjízdné. Vyasfaltováno až k rotundě. Blízko rotundy další restaurační zařízení. Obsluha byla natolik nepříjemná, že jsme potřebu občerstvení zapomněli. Z hlavní cesty na Říp je několik možností různých vyhlídek. Kočárkem nesjízdné a zas tolik k vidění z nich není. Porost neudržovaný, nic zásadního, ale proti gustu...
Ze Řípu jsme se vraceli stejnou cestou, neboť páchat jakýkoli okruh by bylo náročné.
Náročnost 4 z 10, výlet zábavný, rádi kdykoli zopakujeme.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 OO OO | Web | 18. září 2017 v 17:52 | Reagovat

Aprica je městečko, nacházející se v Lombardii směrem na západ od známého střediska Passo Tonale. Nalézá se ve stejnojmenném průsmyku Passo d'Aprica a lyžování v této oblasti se může pyšnit dlouhou tradicí. První lanovka tu byla zprovozněna už v roce 1942. V současné době Aprica i přes svoji relativně skromnou velikost, protože nabízí jen padesát km sjezdových tratí a vzdálenost od dálnice skvěle symbolizuje italský způsob lyžování.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama