Jedlová, okres Děčín, Ústecký kraj

29. května 2016 v 22:57 | Kačaba |  Ústecko
Jedlová s kočárkem i bez.
výlet na Jedlovou rozhlednu nabízí hned několik možností jak v dopravě potomstva, tak ve věkovém zastoupení. Naší skupinou testováno na půlročním, ročním, rok a půl starém dítku, dále několika teenagerech a dorostu. Všichni projevovali patřičné nadšení. Většinou dostaneme ten ženiální nápad sápat se na kopec v zimě. Pokud jedete vláčkem směr od České Lípy, lze kočárkem pohodlně celou cestu bez zádrhele projet. Zprvu budete držet zelenou značku a později se chytíte červené, nemůžete minout. Nejedná se o asfaltku, občas někde kolečko klopýtne o kámen, kořen, umrlce a takové ty klasické terénní neduhy. V zimě je to opravdu vzrůšo. Vzhledem k popularitě bývá cesta dosti vyšlapaná a ulajzaná. Doporučujeme vzít si kvalitní obuv, ideálně můžou být i mačky, neztratí se. Pokud máte ke kočárku řetězy, dotoho. Samozřejmě pokud napadne sníh, jinak je tato informace nerelevantní.
V případku, že jedete autem, máte možnost ho pohodit na parkovišti u sjezdovky Jedlová a vydat se po červené na rozhlednu. Tato cesta je poněkud civilizovanější. Kočárkem bez problémů a zadýchání.
Jak bývá otevřená rozhledna se nám nějak nepodařilo vysledovat, protože prioritou byla vždy restaurace. V pohodě se tu najíte, dáte pivko, nealko. S novým rokem bývá ovšem dost plno. Pokud si vystojíte frontu a nevejdete se nikam ke stolu, můžete si dát občerstvo venku, nebo na stojáka. Pro naše nejmenší tu není moc možností zabezpečení. Záchody jsou malé a chybí přebalovací pult. Nikomu ovšem nevadí, rozvinete-li si bábetko na stole. Sámo nesmí namočit někomu do polévky, to je jasný. Příkrm, nebo přichystaný oběd vám bez problémů otočí v mikrovlnce.
Když už se dosmýkáte na Jedlovou, byla by škoda minout zříceninu hradu Tolštejn. Buď se dá jet autem skoro až do hradu, ale lepší je absolvovat celý výšlap a vrátit se po červené z rozhledny a pokračovat dále z rozcestí rovněž po červené. S kočárkem se dostanete až skoro do restaurace, kam vede pár schodů, do těch vám vždycky někdo pomůže. Chcete-li se rozhlédnou, čapněte dítko do teplejch a pěkně po proběhnutí turniketu a zdolání pár desítek schodů se můžete pokochat rozhledem na Ústecký kraj.
Restaurace u Tolštejna je příjemná, je zde dětský koutek, kde můžete potomka i zaopatřit. Přebalovák chybí.
Rozhodnete-li se děťátko dát do krosničky, beze všeho, cesta je, co do porostu, udržovaná, nikde se nebudete prodírat bušusem, žádné kozí stezičky, kde by hrozil pád do hloubky. Pohodička.
Obtížnost tohoto výletu je zhruba 3 hvězdičky z 5 a to kvůli menšímu stoupání a nehladkému povrchu. Schůdné i ve vycházkové obuvi. Extrémní dámy to zmáknou v balerínkách, na pedikůru do týdne!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama