Srpen 2016

Mělník

9. srpna 2016 v 21:09 | Kačaba
Mělník je coby město k navštívení velmi sympatický. Parkování možné na mnoha místech, případně z autobusového nádraží to není do centra daleko. My jsme nechávali auto nedaleko nemocnice. První jsme navštívili park, je klidný, čistý a je tu pěkné hřiště. Povrch cestičky je pro golfky mírně náročný, ale jen místy. Z parku jsme šli po nábřeží do centra. Moc pěkný výhled na soutok Labe a Vltavy, dětem se líbilo. Cestou na náměstí se můžete zastavit v kostele sv. Petra a Pavla, kde se v podzemí nachází kostnice. Zajímavější bude asi až pro starší potomky. Ošem kde se určitě nestavujte je restaurace U rytíře! Otřesný zážitek, 10 minut jsme čekali jen na to, až se vlažná obsluha vůbec přijde zeptat, jestli budeme něco pít. Na "jídlo" jsme čekali dalších 3/4 hodiny. Objednané tagliatelle se smetanou, špenátem a lososem se rozhodně nepodobali našim představám. Porce byla s největší pravděpodobností menší, než bylo v jídelním lístku, smetanu by člověk pohledal, zato vše plavalo v margarínu, slibovaný špenát znamenal 3 lístky na ozdobu a pár spařených větviček v omáčce. Oběd jsme nedokončili a obsluha se ani nezeptala, zda je všechno v pořádku. Při žádosti o zaplacení měl číšník už účet připravený, jakýkoli dotaz zda-li bychom si ještně něco dali, nic. Vrchol všeho bylo, že účet předložili mně a ne manželovi jako muži. O záchodech ani mluvit nebudu. Hrůza! Ke vší té kráse ještě na terásce smrděla popelnice zakrytá pouze rákosem....
Chuť jsme si vydali spravit na náměstí Mělníka, které je velmi pěkné, výrazná je hlavně moderně pojatá kašna, ve které se dokonce koupalo pár lidí. Nevypadalo, že by to někomu vadilo. My jsme to nezkoušeli, ještě toliko by nám chybělo.

Děčínský Sněžník

3. srpna 2016 v 21:18 | Kačaba |  Ústecko
Děčínský Sněžník je velmi pohodlně dostupná rozhledna. Zaparkovat se dá u hotelu Hřebenová bouda a po červené turistické značce se vydat směrem vzhůru k rozhledně. Celou dobu se dá jít po zpevněné cestě. Pokud jdete s kočárkem, ideální tam i zpátky stejnou cestou, tj. držet se stále cyklotrasy a červenou nenásledovat až do konce. Ta je ve své druhé části kočárkem nesjízná kvůli kamenům. Začínající chodílci si to také neužijí, nicméně děti větší nebo ty nesené bezproblémů absolvovat mohou, lépe je zde unavíte a výhled je moc hezký. U rozhledny je možnost hned dvou občerstvení, buď v bufetu přímo u rozhledny nebo v restauraci. Při naší návštěvě byl bufet zavřený kvůli nepřízni počasí. Navštívili jsme tedy restauraci, ceny se opravdu nedají nazvat lidovými a návštěva toalety je zpoplatněna. Nicméně obsluha příjemná. My jsme přebalovali na parkovišti za běhu, protože i tak se to dá udělat. Výlet lze hodnotit jako velmi nenáročný a pohodlný.

Muzeum archeologie Šatlava, Česká Lípa

3. srpna 2016 v 21:08 | Kačaba |  Liberecko
Archeologické muzeum v České Lípě se nachází ve Vězeňské ulici nedaleko náměstí TGM. V sezoně otevřeno od 9-12 a 13-17. Funguje na zazvonění za řetízek na dveřích. Provádí a přednáší velmi milý a vtipný pán. Zajímavé bude pravděpodobně až pro malinko odrostlejší děti. Dozvíte se o historii České Lípy, domu bývalé šatlavy a blízkého okolí.

Botanická zahrada Liberec

3. srpna 2016 v 21:03 | Kačaba |  Liberecko
Do botanické zahrady v Liberci jsme se vydali za nepříliš pěkného počasí s ročním prckem. Takovýto skříteček úplně neocení krásu afrického pralesa, zato se mu velmi ale opravdu velmi líbila veškerá akvária. Spousta barevných rybiček, světýlka, bublinky. Chodící jednotky bezproblémů mohou ťapat, zahrada není nikterak veliká, nehrozí předčasný záchvat únavy. My jsme absolvovali s golfkama a do některých úseků jsme se nehrnuli, protože cestičky byly úzké a návštěvníci netrpěliví. S velkým kočárkem, nedejbože s dvojčaty možno hodnotit jako velmi obtížné. Krosničku bych také neriskovala, jelikož je náš potomek velmi všetečný a nerada bych na zádech nosila ještě palmu. Co se týče zázemí, jsou zde toalety bez přebalovacího pultu nebo místností pro maminky s miminky. Občerstvení venku. Ovšem velmi blízko zahrady je cukrárna a restaurace, které jistě větší komfort poskytují. Dá se hodnotit jako příjemně strávené odpoledne. Lepší ovšem spojit s návštěvou zoologické.