Říjen 2016

Bezděz

1. října 2016 v 12:06 | Kačaba |  Liberecko
Na hrad Bezděz jsme se vydali pěšký z Doks a do Doks pěkně vláčkem, abychom se nemuseli pro auto vracet na stejné místo. Kvůli nedostatku informací o stavu vozovky červeného turistického značení jsme potomka dali do krosničky. Toto upozorňuji plně netřeba, jen trochu zdatnější kočárky projedou směle až na parkoviště pod hradem. Golfáče nedoporučuji, děťátka by mohla mít z ranního mlíčka v půli cesty smetanu. Jedná se o lesní cestu, povrch pevnější, kořenatý. Cestou cca 7,5 km není žádná možnost občerstvení nebo jakéhokoli zázemí, teprve až v obci Bezděz, kde je v sezoně otevřeno množství kiosků a stánků. My jsme navštívili Vyhlídka Restaurant a udělali jsme dobře, příjemné posezení na terásce s vyhlídkou na celé podhradí, výborné jídlo a příjemná obsluha. Pro děti výborná atrakce lození po schodech stále nahorů a dolů :)
Doporučila bych ale navštívit až po návratu z hradu. Táhnout do kopce na hrad dítě a výpečky se špenátem je peklo!
Pokud se rozhodnete trasu absolvovat s kočárem, bude lepší ho zaparkovat v restauraci, nahoru kočárky nevyjedou. Cesta je velmi velmi kamenitá, na některých úsecích jsou schody a všechno pekelně klouže.
Hrad je ve velmi pěkném stavu a stále prochází rekonstrukcí. Výhled do okolí je jedinečný. V pokladně hradu je možnost zakoupit menší občerstvení a toalety jsou zde nahoře TOI TOI.
Jako skupina jsme se nehonili a také jsme byli trochu línější, zpáteční cestu jsme zvolili autobusem přímo z obce Bezděz. Pro děti také zážitek.

ZOOpark Doksy

1. října 2016 v 11:52 | Kačaba |  Liberecko
ZOOpark Doksy musím hned do začátku všem vřele doporučit. Nejedná se o klasickou ZOOlogickou zahradu, neboť tu není velký počet zvířat, park je menší, ale o to silnější si odnesete zážitek, jelikož si většinu býložravých zvířátek můžete na vlastní nebezpečí pohladit. Potomci si tedy náramně užijí hlazení zeber, velbloudů a různých dalších domácích i nedomácích zvířátek. Možná je jízda na poníkovi, kolotoči tzv. karuselu, foto s koťaty černého pantera. Dále také i menší občerstvení, toalety jsme nepotřebovali, tudíž ani nehledali. Park se nachází nedaleko vlakové zastávky, takže pokud si chcete dát pivečko, není žádný problém.
Na lidech, kteří tu pracují je vidět, že je práce baví a jdou do toho se zápalem, zvířátka jsou kontaktní a spokojená, kéž by takhle vypadaly všechny zoo!