Bezděz

1. října 2016 v 12:06 | Kačaba |  Liberecko
Na hrad Bezděz jsme se vydali pěšký z Doks a do Doks pěkně vláčkem, abychom se nemuseli pro auto vracet na stejné místo. Kvůli nedostatku informací o stavu vozovky červeného turistického značení jsme potomka dali do krosničky. Toto upozorňuji plně netřeba, jen trochu zdatnější kočárky projedou směle až na parkoviště pod hradem. Golfáče nedoporučuji, děťátka by mohla mít z ranního mlíčka v půli cesty smetanu. Jedná se o lesní cestu, povrch pevnější, kořenatý. Cestou cca 7,5 km není žádná možnost občerstvení nebo jakéhokoli zázemí, teprve až v obci Bezděz, kde je v sezoně otevřeno množství kiosků a stánků. My jsme navštívili Vyhlídka Restaurant a udělali jsme dobře, příjemné posezení na terásce s vyhlídkou na celé podhradí, výborné jídlo a příjemná obsluha. Pro děti výborná atrakce lození po schodech stále nahorů a dolů :)
Doporučila bych ale navštívit až po návratu z hradu. Táhnout do kopce na hrad dítě a výpečky se špenátem je peklo!
Pokud se rozhodnete trasu absolvovat s kočárem, bude lepší ho zaparkovat v restauraci, nahoru kočárky nevyjedou. Cesta je velmi velmi kamenitá, na některých úsecích jsou schody a všechno pekelně klouže.
Hrad je ve velmi pěkném stavu a stále prochází rekonstrukcí. Výhled do okolí je jedinečný. V pokladně hradu je možnost zakoupit menší občerstvení a toalety jsou zde nahoře TOI TOI.
Jako skupina jsme se nehonili a také jsme byli trochu línější, zpáteční cestu jsme zvolili autobusem přímo z obce Bezděz. Pro děti také zážitek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Petr Petr | 25. října 2016 v 22:20 | Reagovat

Nevěděl jsem si stím rady ale vše jsem krásně našel na http://www.radyprovsechny.cz

2 Radek Radek | 29. října 2016 v 7:11 | Reagovat

Konečně jsem to sehnal, na http://rckane.cz jsem našel kvalitního drona za super cenu, ale mají tam i spousta jiných rc modelů.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama