Vyšší Brod

5. června 2017 v 20:21 | Kačaba |  Jižní Čechy
Ve Vyšším Brodu startovala naše mise "voda". Spali jsme v kempu Pod hrází. Náš dvouletý klouček už byl v pohodě spát ve stanu, ale je zde i možnost spát v chatkách, stanech s podsadou nebo v hostelu nad recepcí. Co se musí nechat, že kemp je všude nádherně čistý, včetně záchodů, sprch a umýváren. Přebalovací pulty tu nenajdete, ale to se asi dá čekat.
Okolí Vyššího Brodu je také moc pěkné. My jsme absolvovali Opatskou stezku I. s terénním kočárkem, golfáčem neprůjezdné, pokud máte malého ťapku, jde o něco málo přeš 4km. Trasa začíná u kláštera, před vchodem je mapa a značení nám nebylo úplně jasné, ale pokud se dáte po cestě nahoru do kopce, nádherně chytnete značení na Opatskou stezku I. Zprvu je cestička podél Menší Vltavice docela poklidná a rovná. Později jde o lehce náročnější terén přes kořeny a kameny a k vodopádu sv. Wolfganga a dál s kočárkem vůbec neprojdete. Buď musíte mít krosničku, pár siláků na pomoc s kočárkem, nebo chodílka. My jsme se vrátili stejnou cestou, kudy jsme přišli. I tak ale byla procházka nádherná a zabrala nám něco přes hodinku.
Z Vyšáku jsme se ještě jeli podívat do nedalekých Lachovic, kde měli být podle internetu k vidění bizoni na farmě. Nic jsme ovšem nenašli, přejeme tedy více úspěchu ostatním.

https://www.facebook.com/pg/kudytudysjuniory/photos/?tab=album&album_id=328906300862936
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama