Jižní Čechy

Český Krumlov

5. června 2017 v 20:42 | Kačaba
Třetí a poslední zastávka byla v Českém Krumlově v kempu Nové Spolí. Jedná se o moc pěkný kemp, čistý s možností základního zázemí. Oproti Rožmberku je tu občerstvení daleko levnější a všude je čisto.
Nejatraktivnější je tu ale město, máte tu hned několik možností procházek, podél řeky pod zámkem, vrchními zahradami na zámek. Ať se vydáte, kam se vydáte je tu krásně, možná všude moc turistů, ale to je asi všeobecně známé.

https://www.facebook.com/pg/kudytudysjuniory/photos/?tab=album&album_id=328910004195899

Rožmberk nad Vltavou

5. června 2017 v 20:35 | Kačaba
V Rožmberku byla naše další zastávka na cestě podél Vltavy. Opět bylo naše zázemí v kempu, konkrétně v kempu Rožmberk, který je druhý po proudu řeky. Oproti Vyššímu Brodu není kemp tak pěkný a čistý, dámské sprchy byly rozbourané, musely jsme tedy na pány, všude byla nacákaná barva od malování, takže jsme si odnesly pár fleků.
Je zde možnost občerstvení i základního zázemí. Kemp je ovšem dost drahý, takže pokud chcete ušetřit, vezměte si minimální občerstvení s sebou. Většina lidí ale předpokládá, že na Vltavě je draze.
Z kempu se dá pohodlně jakýmkoli způsobem dojít k hradu a do městečka. Sjízdné i v golfáči. Městečko i hrad jsou moc pěkné a líbí se i těm nejmenším. V městečku je restaurace U Martina, kde je největší atrakcí zaparkovaná mašinka sloužící jako prolejzačka a samozřejmě také blízká řeka, která byla evidentně velkým lákadlem pro děti všeho věku.

https://www.facebook.com/pg/kudytudysjuniory/photos/?tab=album&album_id=328908804196019

ZOO Hluboká

5. června 2017 v 20:25 | Kačaba
ZOO Hluboká byla naše první zastávka na krátké cestě po Jižních Čechách. U ZOO je veliké parkoviště, takže se skoro nemusíte bát, že byste neměli kde zaparkovat.
Na kase je vstupné rozdělené klasicky na dospělé, děti do 90 cm zdarma, děti do 15let, důchodce a studenty. Dejte pozor na to, pokud máte žáka základní školy nad 15let, abyste měli žákovskou knížku, nebo nějaké potvrzení o studiu, jinak pouhé prohlášení není bráno v potaz.
ZOO je jinak moc pěkná, čistá a zvířátka se tváří spokojeně. V zadní části je i restaurace s dětským hřištěm a možností občerstvení a základního zázemí.
Určitě všem doporučujeme.

https://www.facebook.com/pg/kudytudysjuniory/photos/?tab=album&album_id=328905520863014

Vyšší Brod

5. června 2017 v 20:21 | Kačaba
Ve Vyšším Brodu startovala naše mise "voda". Spali jsme v kempu Pod hrází. Náš dvouletý klouček už byl v pohodě spát ve stanu, ale je zde i možnost spát v chatkách, stanech s podsadou nebo v hostelu nad recepcí. Co se musí nechat, že kemp je všude nádherně čistý, včetně záchodů, sprch a umýváren. Přebalovací pulty tu nenajdete, ale to se asi dá čekat.
Okolí Vyššího Brodu je také moc pěkné. My jsme absolvovali Opatskou stezku I. s terénním kočárkem, golfáčem neprůjezdné, pokud máte malého ťapku, jde o něco málo přeš 4km. Trasa začíná u kláštera, před vchodem je mapa a značení nám nebylo úplně jasné, ale pokud se dáte po cestě nahoru do kopce, nádherně chytnete značení na Opatskou stezku I. Zprvu je cestička podél Menší Vltavice docela poklidná a rovná. Později jde o lehce náročnější terén přes kořeny a kameny a k vodopádu sv. Wolfganga a dál s kočárkem vůbec neprojdete. Buď musíte mít krosničku, pár siláků na pomoc s kočárkem, nebo chodílka. My jsme se vrátili stejnou cestou, kudy jsme přišli. I tak ale byla procházka nádherná a zabrala nám něco přes hodinku.
Z Vyšáku jsme se ještě jeli podívat do nedalekých Lachovic, kde měli být podle internetu k vidění bizoni na farmě. Nic jsme ovšem nenašli, přejeme tedy více úspěchu ostatním.

https://www.facebook.com/pg/kudytudysjuniory/photos/?tab=album&album_id=328906300862936
 
 

Reklama