Praha

ZOO Praha

6. května 2017 v 22:16 | Kačaba
ZOO Praha, co dodat, velmi působivá a pravděpodobně nejhezčí zoo klasického typu v Čechách. Zprvu nás sice trochu vypeklo parkování, protože jsme se vypravili v krásný, slunný den, sobotu a ještě k tomu v rámci prodlouženého víkendu, všechna parkoviště byla tedy plná, ale to by nebyli pražáci, aby si neporadili, poslali nás parkovat na záchytné parkoviště na louce za žirafama a ještě k tomu for free! Ten kousek se projdeme. Jelikož to byl kousek trošku delší, cca půl km vzali jsme kočárek, zamýšleli jsme sice propůjčit si zoo vozík, ale vzhledem k pravděpodobné přemíře návštěvníků by nemusel být žádný volný a dvouroček v klidovém režimu ještě neujde celou obchůzku. Jezdí tu sice vláčky, ale jsou jen vyhlídkové, takže pokud chcete obhlédnout všechny zvířátka, pavilony a kiosky, je lepší se vyzbrojit a zvolit i jinou alternativu. Nevýhoda použití kočárku je, že se s ním nemůžete vydat na lanovku, není povolen k přepravě, pokud ho nemůžete použít jako příruční zavazadlo, což u je i u větších golfek nemožné. Objížďka zase ale nabízí krásný výhled na prahu, pokud koukáte dál a přehlédnete lehce průmyslové břehy Vltavy.
ZOO je vybavena vším možným vyžitím pro všechny věkové kategorie dětí, rodičů i prarodičů, je tu spousta kiosků, restaurací s vnitřním i vnějším posezením, stánky se suvenýry, záchody čisté a na všech, které jsme navštívili, byl přebalovací pult. Všechna zvířata vypadala spokojeně a zdravě, byla tedy trochu v útlumu, protože si užívala sluníčka, ale i tak zábava veliká. Dále je tu několik hřišť pro děti, sloní stezka, jízdy na ponících. Domácí a hospodářská zvířátka, ke kterým můžete i s potomky vlézt do ohrádky a dát jim krmení.
Pokud zvolíte procházku místo lanovky, vyjdete přímo u restaurace, za kterou se nachází rozhledna Obora, ze které je nádherný výhled, nevýhodou jsou ovšem uzoučké schody, po kterých se moc dobře nechodí, ovšem nic, co by se nedalo zvládnout.
Za nás jednoznačně palec nahoru!
https://www.facebook.com/pg/kudytudysjuniory/photos/?tab=album&album_id=316073325479567
 
 

Reklama