zahraničí

Aprica Itálie

5. března 2017 v 21:24 | Kačaba
Do Itálie na lyžovačku jsme vyrazili s rok a půl starým synátorem. Jeli jsme bez větší představy o možnostech pro úplně nejmenší a víceméně nelyžující potomky. Tak tedy trocha detailů. Cestou se zdžovat nebudu, tu každé dítě snáší jinak a zaručeně má každý rodič osvědčený recept, jak ji přežít.
Začnu tedy až v Itálii. Dovolenou jsme odstartovali v české hospodě, jméno Vám opravdu neřeknu, ale je to hned naproti zastávce skibusu u lyžařské školy a kabinové lanovky. V tomto zařízení se v pohodě domluvíte česky a platí se v korunách. Mají tu dětský koutek s hračkama, omalovánkama, dokonce i Aktivity junior. O dítěti jsme celou dobu nevěděli, protože zapadlo mezi další děcka různého věku a spokojeně si hrálo.
Ubytovaní jsme byli naproti kostelíku v Penzionu Paolo, žádná 4hvězda, ale kdo je zvyklý jezdit na hory výhradně za lyžováním a oželí wellness, vlastní restauraci a kdesi cosi, bude spokojen. Pokoje jsou vybavené standardně, bez dětské stoličky, vaniček a podobně, ale s tím se asi počítat stejně nedá. V penzionu je lyžárna a v lyžárně wifina, která jakž takž dosáhne po celém domě. Mají tu i výtah, takže pro kočárkáře super.
Hned u hotelu je zastávka skibusu, který tedy staví na každém druhém rohu, není tedy potřeba dobíhat nějak daleko s celým cirkusem, který se s dítětem vždycky vláčí. Do kabinových lanovek není problém vzít kočárek a strávit tak s nejmenšími celý den na svahu, kde jsou hned u lanovek možnosti občerstvení a malého zázemí. Nad kabinkou od lyžařské školy (Palabione) je i malý svah pro nejmenší lyžaře a pásem, na kterém vyjedou nahoru i ti nejméně zdatní a zároveň je to velmi baví. Těchto dětských sjezdovek s pásovým vlekem je v Aprice několik. Některé jsou dostupné hned z města, aniž by bylo nutné jet lanovkou až nahoru. Perfektní pro rodiče dětí, které nesnesou lanovku.
Středisko je to malé, máte ho za dva dny projeté, ale pro všechny typy lyžařů se tu najde to jejich. Pokud vypustíte starší děti samotné, nemusíte se extrémně bát, že by se ztratili daleko.
Co do zázemí města můžeme jen chválit, jsou tu obchody, lékárny, dětské hřiště, které bylo čisté a na rozdíl od hřiští v Čechách žádný psí lejna a podobná zkrášlovadla. Město bylo relativně čisté a klidné. Můžete si tu půjčit jak vybavení na svah, tak kola, pokud by vás omrzelo lyžování. Po bazénech, saunách, ani ničem jiném jsme se nepídili, nemůžu tedy sloužit, ale určitě ta možnost bude také. Nikde ovšem nebyly k vidění bazény na sjezdovce, jako je tomu mnohde ve Francii.
Necelý týden v Aprice nám přišel krátký, klidně bychom tu 14 dní - 3 týdny vydrželi. Všem vřele doporučujeme.

https://www.facebook.com/kudytudysjuniory/photos/pcb.286608525092714/286608385092728/?type=3&theater
 
 

Reklama